Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chmielku

Nawigacja

Losowe zdjęcieOdwiedziny gości

Dziś:259
Wczoraj:529
W tym tygodniu:2,943
W tym miesiącu:18,109
W tym roku:90,472
Wszystkich:1,304,466

Konkurs1

Aktualności
Uwaga Dzieci !
Trwa konkurs na namalowanie kościoła w Chmielku.
Rozwiązanie konkursu nastąpi 17. października w czasie Mszy Św. o 11:30.

I miejsce zdobyła Julia Hyz.

Październik2010

Aktualności23-24 października Organizowany jest wyjazd do Lichenia.

15. października O godz. 17:30 zapraszamy na różaniec prowadzony w pięciu językach przez młodzież z KSM.

W czwartek 14.10.2010 Zapraszamy na różaniec prowadzony przez nasze dzieci w języku Łacińskim.

13. października o godz. 18:00 Msza Św. zbiorowa do Matki Bożej Fatimskiej połączona z różańcem i procesją z lampionami. Po Mszy Św. zapraszamy na spotkanie uczestników pielgrzymki do Einsiedelen i Liechtenstein

10.października Dzień Papieski pod hasłem Odwaga świętości. W naszej parafii po Mszy o godz. 11:30 odbędzie się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży poświęcony Papieżowi.
W Pisklakach natomiast krótka inscenizacja przygotowana przez dzieci pod kierunkiem pani Marii Przytuła.

7.października przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Msza Św. o godz. 18:00. W czasie Mszy Św. zostaną poświęcone różańce dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej. Po Mszy procesja z lampionami wokół kościoła.

Nabożeństwa różańcowe w naszym Kościele parafialnym będą odbywały się codziennie o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 7:30.

Wrzesień2010

AktualnościW dniach 8-10 października ministranci i schola udają się na wspólny wyjazd do Częstochowy i Zakopanego.

W każdą sobotę odbywają się w kościele spotkania scholi dziecięcej. Przypominam! Obecność obowiązkowa. W razie nieobecności proszę wcześniej się usprawiedliwić.

W dniach 21-28 września wyrusza pielgrzymka do Lourdes, La Salette i Einsiedeln.
Prosimy o modlitwę w naszej intencji oraz zapewniamy o modlitwie przez cały czas trwania pielgrzymki.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestniczenia w pięknym nabożeństwie różańcowym każdego 13 dnia miesiąca. W programie: Msza święta, różaniec przeplatany śpiewami fatimskimi oraz procesja dokoła kościoła z lampionami. W sposób szczególny zapraszam na te nabożeństwa Kółka Różańcowe dzieci i dorosłych.

Dekret erygowania Parafii Narodzenia NMP w Chmielku

Dekret erygowania Parafii Narodzenia NMP w Chmielku

Na większą chwałę Pana Boga Wszechmogącego w Trójcy Świętej Jedynego i dla zbawiennego pożytku Ludu Bożego - mocą kanonu 515 KPK eryguję niniejszym Parafię pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chmielku.
Nową wspólnotę parafialną tworzyć będą Wierni mieszkający w miejscowościach : Chmielek, Chmielek Kolonia, Pisklaki, Szrajówka i Szostaki. Siedziba nowej Parafii znajduje się w dotychczasowym Kościele Rektoralnym pw. Narodzenia NMP w Chmielku. Do nowej parafii przynależy kosćiół filialny w Pisklakach. Parafia ta należy do Dekanatu Tarnogrodzkiego.
Czcigodnemu Duszpasterzowi, Księdzu Magistrowi Markowi Tworkowi, oraz wszystkim Wiernym parafii Narodzenia NMP w Chmielku przekazuję serdeczne zyczenia obfitości łask w życiu doczesnym i nadprzyrodzonym oraz pasterskie błogosławieństwo.
Tekst niniejszego Dekretu należy odczytać w kościele rektoralnym w Chmielku oraz w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Łukowej.

Podpisał : Bp Wacław T. Depo
Kanclerz: Adam K. Firosz

Wygenerowano w sekund: 0.11
1,349,229 unikalne wizyty