Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chmielku

Nawigacja

Losowe zdjęcieOdwiedziny gości

Dziś:157
Wczoraj:295
W tym tygodniu:1,366
W tym miesiącu:2,449
W tym roku:64,239
Wszystkich:2,016,412

Wrzesień2010

AktualnościW dniach 8-10 października ministranci i schola udają się na wspólny wyjazd do Częstochowy i Zakopanego.

W każdą sobotę odbywają się w kościele spotkania scholi dziecięcej. Przypominam! Obecność obowiązkowa. W razie nieobecności proszę wcześniej się usprawiedliwić.

W dniach 21-28 września wyrusza pielgrzymka do Lourdes, La Salette i Einsiedeln.
Prosimy o modlitwę w naszej intencji oraz zapewniamy o modlitwie przez cały czas trwania pielgrzymki.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestniczenia w pięknym nabożeństwie różańcowym każdego 13 dnia miesiąca. W programie: Msza święta, różaniec przeplatany śpiewami fatimskimi oraz procesja dokoła kościoła z lampionami. W sposób szczególny zapraszam na te nabożeństwa Kółka Różańcowe dzieci i dorosłych.

Dekret erygowania Parafii Narodzenia NMP w Chmielku

Dekret erygowania Parafii Narodzenia NMP w Chmielku

Na większą chwałę Pana Boga Wszechmogącego w Trójcy Świętej Jedynego i dla zbawiennego pożytku Ludu Bożego - mocą kanonu 515 KPK eryguję niniejszym Parafię pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chmielku.
Nową wspólnotę parafialną tworzyć będą Wierni mieszkający w miejscowościach : Chmielek, Chmielek Kolonia, Pisklaki, Szrajówka i Szostaki. Siedziba nowej Parafii znajduje się w dotychczasowym Kościele Rektoralnym pw. Narodzenia NMP w Chmielku. Do nowej parafii przynależy kosćiół filialny w Pisklakach. Parafia ta należy do Dekanatu Tarnogrodzkiego.
Czcigodnemu Duszpasterzowi, Księdzu Magistrowi Markowi Tworkowi, oraz wszystkim Wiernym parafii Narodzenia NMP w Chmielku przekazuję serdeczne zyczenia obfitości łask w życiu doczesnym i nadprzyrodzonym oraz pasterskie błogosławieństwo.
Tekst niniejszego Dekretu należy odczytać w kościele rektoralnym w Chmielku oraz w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Łukowej.

Podpisał : Bp Wacław T. Depo
Kanclerz: Adam K. Firosz

Nominacja

Przewielebny Ks. mgr Marek Tworek
Stosownie do potrzeb pastoralnych Diecezji, po uprzednim uzgodnieniu sprawy, zwalniam niniejszym Czcigodnego Księdza Magistra ze stanowiska rektora Kościoła Rektoralnego w Chmielku i mianuję Proboszczem nowo erygowanej Parafii pw. Narodzenia NMP w Chmielku , z uprawnieniami wynikającymi z kan. 519-534 KPK oraz statutów Pierwszego Synodu Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej
Na nowy okres pracy kapłańskiej z serca błogosławię i polecam opiece Matki Odkupiciela – Patronki Diecezji

Bp Wacław T. Depo
Kanclerz: Adam K. Firosz

Wrzesień2010

Aktualności
W sobotę 11. września 2010r. o godz. 12:00
Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian oraz gości na nasz doroczny odpust w Chmielku ku czci
NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY


Sumę odprawi i kazanie wygłosi ks. Bp Wacław Depo.W piątek 10. września o godz. 18:00 odbędzie się Msza Św. z różańcem za zmarłych.

Wygenerowano w sekund: 0.22
2,069,042 unikalne wizyty