Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chmielku

Nawigacja

Losowe zdjęcieOdwiedziny gości

Dziś:246
Wczoraj:455
W tym tygodniu:2,722
W tym miesiącu:9,219
W tym roku:87,808
Wszystkich:2,209,317

Marzec 2011

AktualnościW ramach przypomnienia:
• cały czas istnieje możliwość złożenia podpisu za poparciem ustawy chroniącej życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci,
• można zapisywać się na darmowy kurs tańca, który rozpocznie się po świętach wielkanocnych,
• chętne dzieci mogą zapisywać się do drugiego Kółka Różańcowego.

W niedzielę 27 marca:
• KSM przeprowadza akcję charytatywną na rzecz 9 miesięcznego Alexa, który oczekuje na ciężką i kosztowną operację w Niemczech. Piękna możliwość jałmużny na czas Wielkiego Postu.

II Międzypowiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnych, Chmielek 2011
Lista uczestników TUTAJ.• Na Mszy świętej o godz. 11. 30 wystąpi chór Solemis.

25 marca po Mszy świętej wieczorowej odbędzie się Droga Krzyżowa prowadzona przez KSM. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież.
Po Drodze Krzyżowej spotkanie z młodzieżą z KSM w sprawie przygotowywanego przedstawienia na Wielki Post

25 marca - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia.

W Pisklakakch o godz. 16. 30 i w Chmielku o godz. 18. 00 w czasie Mszy świętej istnieje możliwość Adopcji Dziecka Poczętego. Chętni złożą w czasie Mszy świętej przyrzeczenia i zobowiążą się do odmawiania jednego dziesiątka różańca za dziecko poczęte nienarodzone, którego życie jest zagrożone. Dodatkowo należy odmówić modlitwę, którą każdy otrzyma oraz można, ale nie jest to obowiązkowe, podjąć dodatkowe postanowienia np. post, modlitwy, jałmużna.
Zachęcam i zapraszam do modlitwy o ŚWiętość Życia.

24 marca w czwartek, schola, ministranci, lektorzy, Kółko Różańcowe Dzieci wyjeżdża do Zamościa na film Szukałem was o Papieżu Janie Pawle II. Dodatkowa atrakcja to basen. Wyjazd spod szkoły o godz. 8:00.

Wielki Post

Aktualności
Trwa Wielki Post: czas pokuty i nawrócenia, wyrzeczenia i podejmowania postu, intensywnej modlitwy i umacniania głębszej łączności z Bogiem.w dniach 31 marca – 2 kwietnia rekolekcje prowadził
Ks. dr hab. Mirosław Stanisław Wróbel
, prof. KULWięcej informacji o Ks. rekolekcjoniście znajdziesz TUTAJ.

Podziękowania dla Ks. rekolekcjonisty
Chmielek


Pisklaki

Luty2011

AktualnościWspólny wyjazd na łyżwy do Zamościa
12 lutego wyjazd do Warszawy do Teatru Roma na musical Nędznicy. W programie przewidziana jest Msza święta w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu i modlitwa przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes przeżywać będziemy Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele parafialnym w Chmielku o godz. 18:00 Msza święta z udziałem chorych oraz możliwość otrzymania sakramentu namaszczenia chorych. Zaś po Mszy św. Uroczysty Różaniec w intencji chorych.
Zapraszamy Kółka Różańcowe Dorosłych i Dzieci.W Święto Ofiarowania Pańskiego odbył się naszym kościele parafialnym koncert kolęd.2 lutego dzieci klasy II otrzymały modlitewniki.

Styczeń2011

Aktualności
29 stycznia w Pisklakach został wykonany wiatrołap.W dniach 24-28 stycznia grupa 10 ministrantów wraz z ks. Markiem oraz panem Dawidem – instruktorem jazdy na nartach, odpoczywali w Białce Tatrzańskiej oddając się sportowym szaleństwom na śniegu i w wodzie.23 stycznia na koncercie pastorałek w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowej wystąpił chór z Chmielka oraz chór z Pisklak. Prowadzącymi to przemiłe kolędowanie byli: Magdalena Gajur, Przemek Małyszek oraz Agnieszka Rorata i Amelka Gralak.


23 stycznia na Mszy świętej porannej o godz. 8:00 wystąpił chór Klucz z Majdanu z koncertem kolęd. Chór wykonywał także kolędy przed i po mszy świętej.


W środę (19.01) odbyło się spotkanie opłatkowe dla KSM i lektorów.Bardzo serdecznie zapraszamy do obejrzenia jasełek przygotowanych przez klasę VI pod kierunkiem pani Elżbiety Wiśniewskiej. Jasełka zostaną wystawione w czwartek w Uroczystość Objawienia Pańskiego w kościele parafialnym w Chmielku po Mszy św. wieczorowej.W czwartek (6.stycznia) w kościele w Pisklakach o godz. 10:00 liturgię Mszy świętej ubogacą śpiewy chóru Harmonia.
Przed i po Mszy świętej chór wykona dla nas kilka pięknych kolęd.

2 stycznia 2011 roku o godz. 15:00 w szkole podstawowej w Chmielku rozpoczęło się spotkanie opłatkowe służby liturgicznej, scholi, Kółka Różańcowego oraz chętnych z KSM. Na spotkanie przybyło około 70 osób oraz rodzice, którzy przygotowali poczęstunek. Przeczytany został tekst o Narodzeniu Pana Jezusa, podzieliliśmy się opłatkiem a później przez około godzinę śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie Arka ucznia klasy VI oraz pana Henia naszego organisty. Po kolędach zaś rozpoczęła się dyskoteka. Całe spotkanie zakończyło się o godz. 19:00.

Wygenerowano w sekund: 0.15
2,267,820 unikalne wizyty